Profile

mohammad javdani

safar

Contact Details

safar

Bio

پارک ملت مشهد

گشت و گذار در شهر توریستی مشهد را با تماشای پارک ملت آغاز می کنیم . این پارک سرسبز و زیبا یکی از قدیمی ترین تفرجگاههای این است که در غرب شهر و در حاشیه بلوار وکیل آباد واقع شده است . این پارک هفتصد و بیست هزار متر مربع وسعت دارد و یکی از بزرگترین و البته زیباترین پارک های شهر مشهد بشمار می آید . میتوانید علاوه بر قدم و تماشای مناظر زیبای اطراف از قایق سواری بر روی دریاچه و بازی ها و سرگرمی های مختلف نهایت لذت را ببرید  .

 باغ گیاه شناسی ملی ایران

باغ گیاه شناسی تور مشهد ارزان نمونه ایی کامل و قابل استناد از باغ های گیاه شناسی در سراسر ایران است . که در آن مجموعه ای از گونه های مختلف گیاهان زینتی ، دارویی و نمونه های نادر ژنتیکی پرورش داده شده و نگهداری می شود . باغ گیاه شناسی شهر مشهد بیش از بیست و پنج هکتار وسعت دارد و به یکی از دیدنی ترین جاذبه های این شهر تبدیل شده است که بازدید از آن علاوه بر جنبه های تفریحی دارای جنبه های علمی نیز هست .

 به گزارش سفر باتو ، این مجموعه کار خود را از سال ۱۳۹۲ آغاز نموده و تا به امروز به پیشرفت های فراوانی دست یافته است . این مجموعه در بلوار جمهوری و حد فاصل چهار راه مقدم و پل غدیر واقع شده است .

بیشتر بخوانید:

https://network.utc.org/network/members/profile?UserKey=3ec34f13-3824-4f64-a821-02c0a93e155e

غار تاریخی مغان

غار مغان یکی از شگفتی های شهر مشهد است که بازدید از آن به دل و جرات زیادی نیاز دارد و البته بهتر است با یک راهنمای باتجربه همراه شوید . بازدید از این غار به خصوص برای باستان شناسان و زمین شناسان دارای جذابیت بیشتری است و در داخل غار سنگواره های متعددی شده که قدمت برخی از آن ها به یکصد میلیون سال پیش باز می گردد . غار مغان در فاصله سی و پنج کیلومتری از شهر مشهد و در امتداد جاده خلج قرار گرفته است .