Profile

mahrakh babayi

safar

Contact Details

safar

Bio

 

 

طبیعت زیبای ییلاق های شاندیز و طرقبه

شهر زیبا و سرسبز شاندیز و طرقبه در فاصله حدودا پانزده کیلومتری از شهر قشم  قرار گرفته اند و دارای آب و هوایی خنک و بسیار مطبوع هستند . طبیعت زیبای این منطقه و دسترسی آسان به شهر قشم  سبب شده روزانه گردشگران بسیاری از این مناطق دیدن کنند و به خصوص برای صرف نهار و یا شام مهمان یکی از رستوران های معروف منطقه شاندیز و یا طرقبه باشند .

ییلاق شاندیز که احتمالا تعریف کباب های لذیذ آن را بارها و بارها شنیده اید ، دارای سفره خانه ها و رستوران های متنوعی است که با انواع دنده کباب از مهمانان خود پذیرایی می کنند . همچنین رودخانه ای خروشان از وسط شهر شاندیز می گذرد که در آب و هوای و طبیعت زیبای آن تاثیر گذارده است .

تور قشم ارزان را در سفر باتو ببینید.

این رودخانه از کوههای بینالود سرچشمه می گیرد و در مسیر خود از میان شهر ها و روستاهای مختلفی عبور می کند و در این مسیر طبیعتی سرسبز را پدید آورده است . شاندیز دارای جاذبه های تفریحی متنوعی است بنابراین برای گشت وگذار در آن به یک روز کامل زمان نیاز دارید . پارک جنگلی شاندیز ، رصدخانه نجوم و موزه شهرداری و همچنین فروشگاههای سوغاتی صنایع دستی نمونه ای از جاذبه های این منطقه هستند .

همچنین طرقبه نیز دارای رستوران های سنتی متعددی است که اغلب گردشگران آنها را به خاطر طبخ دیزی سنگی و نان محلی دوست دارند . طرقبه دارای فرزوشگاههای عرضه صنایع دستی و بازار ادویه فروشی است که پیشنهاد می کنیم برای تهیه سوغات سری به آن ها بزنید

 

شهر مشاغل کودکان کارالند

پیشنهاد می کنیم اگر همراه فرزندان خود به شهر قشم  سفر نمودید بازدید از شهر مشاغل کودکان کارالند را در الویت برنامه های خود قرار دهید . در این مجموعه کودکان از نزدیک با بیش از بیست شغل شبیه سازی شده آشنا می شوند و میتوانند از نزدیک هر کدام آنها لمس و تجربه کنند . در این فضا همه چیز متناسب و سازگار با روحیه کودکان طراحی شده و آنها علاوه بر تفریح ، علوم مختلف را فرا خواهند گرفت  که این خود تجربه ای بی تکرار و منحصر بفرد خواهد بود  .